Hakkımızda

Yurdumuz, 1999 yılında İstanbul ili, Bahçelievler ilçesi, Yenibosna semtinde bulunan, İhlas Eğitim Kurumları kompleksinin C bloğunda “Özel Bahçelievler Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu” olarak faaliyete başlamıştır.

250 öğrencinin her türlü ihtiyaç ve konforunu sağlayacak büyüklüğe ve imkana sahiptir. Geniş ve ferah bir alanda, öğrencilerimize huzurlu ve güvenli bir eğitim hayatı ve barınma fırsatı sunulmaktadır.

Yurdumuz, E5 karayolunun ve Yenibosna Metro istasyonunun hemen yanında olması sebebiyle, okullara kolayca ulaşım imkanı mevcuttur. Birçok öğrenci yurdunda bulunmayan spor tesisleri, kütüphane ve geniş mekanlar, öğrencilerimizin hizmetindedir.

YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZ

Anayasa ve kanunların belirlemiş olduğu ölçülere uymak.
İnsan hakları evrensel beyannamesinde belirtilen, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı olmak.
Vatanımıza, devletimize ve bayrağımıza bağlı olmak. Her çeşit aşırılıktan uzak durmak ve orta yolda bulunmak.
Genel ahlak kurallarına uymak.
Ülke birliğine, Cumhuriyete ve demokratik sisteme aykırı her çeşit eyleme karşı olmak.
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği’nin belirlediği ölçülere uygun, Yüksek ve Orta öğrenim öğrencilerine yurt hizmeti sunmak.
Gençlerimizin, fikri ve bedeni gelişmelerini sağlayabilmeleri için; sportif, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemek.
Hoşgörü, çalışkanlık ve hedefi büyük tutmak hayata bakışımızın esasıdır.
Temel değerlerimizi benimseyen ve vatanına, milletine saygılı ve faydalı, ahlaklı, erdemli, zararlı alışkanlık ve faaliyetlerden sakınan, çalışkan, başarılı ülkemiz gençlerine kapılarımız ardına kadar açıktır.